filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1987
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Zawodowe i prywatne perypetie dotykające istotnych kwestii społecznych, przydarzające się pracownikom kancelarii prawnej z Los Angeles.
nominacje
Cagney i Lacey
(1981)
Na wariackich papierach
(1985)
Napisała: Morderstwo
(1984)
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Złotka
(1985)
Cztery seniorki z południowej Florydy dzielą jeden dom, wspólne marzenia i całe mnóstwo sernika.
nominacje
Bill Cosby Show
(1984)
Family Ties
(1982)
Night Court
(1984)
Zdrówko!
(1982)
Najlepszy miniserial
wygrane
A Year in the Life
(1986)
nominacje
Anastazja: Tajemnica Anny
(1986)
Dwie panie Grenville
(1987)
Fresno
(1986)
Nutcracker: Money, Madness & Murder
(1987)
Out on a Limb
(1987)
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[Bruce Willis]
Bruce Willis
jako David Addison Jr / Niemowlak Hayes / Pertrucio w serialu
Na wariackich papierach
(1985)
nominacje
Corbin Bernsen
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
William Daniels
St. Elsewhere
(1982)
Ed Flanders
St. Elsewhere
(1982)
Edward Woodward
The Equalizer
(1985)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Sharon Gless]
Sharon Gless
jako Sierżant Christine Cagney w serialu
Cagney i Lacey
(1981)
nominacje
Tyne Daly
Cagney i Lacey
(1981)
Angela Lansbury
Napisała: Morderstwo
(1984)
Susan Dey
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Jill Eikenberry
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[Michael J. Fox]
Michael J. Fox
jako Alex P. Keaton w serialu
Family Ties
(1982)
nominacje
Bob Newhart
Newhart
(1982)
Harry Anderson
Night Court
(1984)
Bronson Pinchot
Perfect Strangers
(1986)
Ted Danson
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Rue McClanahan]
Rue McClanahan
jako Blanche Elizabeth Hollingsworth Deveraux w serialu
Złotka
(1985)
nominacje
Jane Curtin
Kate i Allie
(1984)
Blair Brown
The Days and Nights of Molly Dodd
(1987)
Bea Arthur
Złotka
(1985)
Betty White
Złotka
(1985)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[James Woods]
James Woods
jako D.J. w filmie
Obietnica
(1986)
nominacje
Randy Quaid
LBJ: The Early Years
(1987)
Alan Arkin
Ucieczka z Sobiboru
(1987)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Gena Rowlands]
Gena Rowlands
jako Betty Ford w filmie
Historia Betty Ford
(1987)
nominacje
Ann-Margret
Dwie panie Grenville
(1987)
Lee Remick
Nutcracker: Money, Madness & Murder
(1987)
Ellen Burstyn
Stek kłamstw
(1987)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
wygrane
[Bonnie Bartlett]
Bonnie Bartlett
jako Ellen Craig w serialu
St. Elsewhere
(1982)
nominacje
Allyce Beasley
Na wariackich papierach
(1985)
Betty Thomas
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Susan Ruttan
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Christina Pickles
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
wygrane
[John Hillerman]
John Hillerman
jako Jonathan Quayle Higgins III w serialu
Magnum
(1980)
nominacje
John Karlen
Cagney i Lacey
(1981)
Jimmy Smits
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Michael Tucker
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Ed Begley Jr.
St. Elsewhere
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
wygrane
[Jackée Harry]
Jackée Harry
jako Sandra Clark (1985-1989) w serialu
227
(1985)
nominacje
Justine Bateman
Family Ties
(1982)
Julia Duffy
Newhart
(1982)
Rhea Perlman
Zdrówko!
(1982)
Estelle Getty
Złotka
(1985)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[John Larroquette]
John Larroquette
jako Zastępca Prokuratora Okręgowego Dan Fielding w serialu
Night Court
(1984)
nominacje
Tom Poston
Newhart
(1982)
Peter Scolari
Newhart
(1982)
George Wendt
Zdrówko!
(1982)
Woody Harrelson
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Piper Laurie]
Piper Laurie
jako Annie Gilbert w filmie
Obietnica
(1986)
nominacje
Christine Lahti
Ameryka
(1987)
Olivia de Havilland
Anastazja: Tajemnica Anny
(1986)
Claudette Colbert
Dwie panie Grenville
(1987)
Elizabeth Wilson
Nutcracker: Money, Madness & Murder
(1987)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Stephen Collins
Dwie panie Grenville
(1987)
John Glover
Nutcracker: Money, Madness & Murder
(1987)
Laurence Olivier
Światła kabaretów
(1986)
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka
nominacje
Jayne Meadows
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor
nominacje
Edward Herrmann
St. Elsewhere
(1982)
Steve Allen
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka
nominacje
Lois Nettleton
Złotka
(1985)
Nancy Walker
Złotka
(1985)
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor
wygrane
[John Cleese]
John Cleese
jako Dr Simon Finch-Royce w serialu
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Herb Edelman
Złotka
(1985)
Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
wygrane
Ostatnie dni Pattona
(1986)
nagrodzeni: Del Acevedo, Eddie Knight, Alan Boyle
Tuż po zakończeniu wojny generał Patton ulega wypadkowi samochodowemu. Przykuty do szpitalnego łóżka wspomina swoje życie.
nominacje
Gdy nadchodzi czas
(1987)
Richard Blair
George Washington II: The Forging of a Nation
(1986)
Alan Fama, Jay Cannistraci, Dennis Eger za część II
Nutcracker: Money, Madness & Murder
(1987)
Alan Fama, Paul Stanhope, Dennis Eger za część I
Najlepsza charakteryzacja w serialu
wygrane
Niesamowite historie
(1985)
Michael Westmore, Mark Bussan, Charles House, Zoltan Elek i Fred C. Blau Jr. za odcinek "Without Diana"
nominacje
MacGyver
(1985)
Rolf John Keppler, Michael Westmore i Robert Norin za odcinek "Friends"
Max Headroom
(1987)
Katalin Elek, Zoltan Elek za odcinek "Security Systems"
The Tracey Ullman Show
(1987)
Thomas R. Burman i Bari Dreiband-Burman za odcinek "The Makeover"
Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym (dramatyczna)
wygrane
Anastazja: Tajemnica Anny
(1986)
Laurence Rosenthal
nominacje
Nutcracker: Money, Madness & Murder
(1987)
Billy Goldenberg
Ostatnie dni Pattona
(1986)
Allyn Ferguson
Pod wpływem
(1986)
Nan Schwartz
Najlepsza muzyka w serialu (dramatyczna)
nominacje
Dallas
(1978)
Angela Morley
za odcinek " A Death In The Family"
Matlock
(1986)
Dick DeBenedictis
za odcinek "The Chef"
Na wariackich papierach
(1985)
Alf Clausen
za odcinek "Atomic Shakespeare"
The Days and Nights of Molly Dodd
(1987)
Patrick Williams
za odcinek "Here's Why You Should Never Wear High Heels to the Bank"
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
nominacje
LBJ: The Early Years
(1987)
Peter Werner
Nutcracker: Money, Madness & Murder
(1987)
Paul Bogart
za część pierwszą
Ucieczka z Sobiboru
(1987)
Jack Gold
Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego
wygrane
Obietnica
(1986)
Glenn Jordan
Po śmierci matki Bob podejmuje się opieki nad chorym na schizofrenię i epilepsję bratem.
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
nominacje
Cagney i Lacey
(1981)
Sharron Miller
za odcinek "Turn, Turn, Turn", cz. II
Na wariackich papierach
(1985)
Allan Arkush
za odcinek "I Am Curious... Maddie"
Na wariackich papierach
(1985)
Will Mackenzie
za odcinek "Atomic Shakespeare"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Donald Petrie
za odcinek "The Venus Butterfly"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
wygrane
Złotka
(1985)
Terry Hughes
za odcinek "Isn't It Romantic"
Cztery seniorki z południowej Florydy dzielą jeden dom, wspólne marzenia i całe mnóstwo sernika.
nominacje
Bill Cosby Show
(1984)
Jay Sandrich
za odcinek "I Know That You Know"
Family Ties
(1982)
Will Mackenzie
za odcinek "'A,' My Name is Alex"
Projektantki
(1986)
Jack Shea
za odcinek "The Beauty Contest"
Zdrówko!
(1982)
James Burrows
za odcinek "Chambers vs. Malone"
Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Dwie panie Grenville
(1987)
Herbert Westbrook
,
Harry Cordwell
,
Malcolm Middleton
Fresno
(1986)
Tommy Goetz
,
Charles B. Pierce
,
Mary Ann Good
Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Dwie panie Grenville
(1987)
nominacje
A Year in the Life
(1986)
Janice D. Brandow za część II ("Springtime & Autumn")
Ameryka
(1987)
Fresno
(1986)
George Washington II: The Forging of a Nation
(1986)
Najlepsze fryzury w serialu
wygrane
Na wariackich papierach
(1985)
Kathryn Blondell i Josée Normand za odcinek "Atomic Shakespeare"
David Addison wraz z piękną wspólniczką, Maddie Hayes, prowadzą agencję detektywistyczną.
nominacje
Crime Story
(1986)
Bunny Parker za odcinek "Top of the World"
Dynastia
(1981)
Gerald Solomon i Cherie za odcinek "The Ball"
Max Headroom
(1987)
Janice Alexander za odcinek "Body Banks"
The Facts of Life
(1979)
JoAnn Stafford-Chaney, Phillip Ackerman za odcinek "62 Pickup"
Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Anastazja: Tajemnica Anny
(1986)
Jane Robinson
nominacje
Dwie panie Grenville
(1987)
Sue Yelland
,
Nolan Miller
,
Donald Brooks
Fresno
(1986)
Bob Mackie
Nutcracker: Money, Madness & Murder
(1987)
Theoni V. Aldredge
Najlepsze kostiumy w serialu
wygrane
Na wariackich papierach
(1985)
Robert Turturice
za odcinek "Atomic Shakespeare"
David Addison wraz z piękną wspólniczką, Maddie Hayes, prowadzą agencję detektywistyczną.
nominacje
Mama's Family
(1983)
Ret Turner
za odcinek "The Love Letter"
Napisała: Morderstwo
(1984)
Al Lehman
za odcinek "Magnum on Ice"
Projektantki
(1986)
Cliff Chally
za odcinek "Oh Suzannah"
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Alamo: 13 dni chwały
(1987)
John Elsenbach
Obietnica
(1986)
Gayne Rescher
Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery
nominacje
Crime Story
(1986)
James A. Contner
Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Dwie panie Grenville
(1987)
Peter Sutton
,
Ken S. Polk
,
Neil Brody
,
John Asman
Najlepszy dźwięk w serialu dramatycznym
wygrane
Max Headroom
(1987)
Bill Thiederman
,
Gary Alexander
,
Joe Kenworthy
,
Tim Philben
za odcinek "Blipverts"
nominacje
Crime Story
(1986)
Bill Nicholson
,
Randy McDonald
,
Dean Okrand
,
Allen Bernard
za odcinek pilotażowy
Na wariackich papierach
(1985)
Terry Porter
,
Martin Raymond Bolger
,
David J. Hudson
,
Mel Metcalfe
za odcinek "Atomic Shakespeare"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Dean Vernon
,
William Gazecki
,
Bill Nicholson
,
Peter Reale
za odcinek "It Ain't Over Till It's Over"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
David Schneiderman
,
John Norman
,
Theodore Soderberg
,
Dan Dillon
za odcinek pilotażowy
Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub programie specjalnym
wygrane
Zdrówko!
(1982)
Robert Douglass
,
Thomas J. Huth
,
Doug Gray
,
Michael Ballin
za odcinek "The Proposal"
nominacje
Bill Cosby Show
(1984)
Maureen Teller
,
Allen Patapoff
,
Rich Jacob
,
Craig Porter
za odcinek "I Know That You Know"
Fame
(1982)
Michael Stone
,
Murray McFadden
,
Fred Tator
,
Don Sharpless
za odcinek "The Lounge Singer Who Knew Too Much"
Złotka
(1985)
Edward L. Moskowitz
,
John S. Orr
,
Allen Patapoff
,
Craig Porter
za odcinek "A Piece of Cake"
Złotka
(1985)
Allen Patapoff
,
Ed Epstein
,
Richard Burns
,
Craig Porter
za odcinek "Ladies of the Evening"
Najlepszy montaż dźwięku w serialu
wygrane
Max Headroom
(1987)
Bill Thiederman
,
Doug Grindstaff
,
Clark Conrad
,
Richard Taylor
,
Richard Corwin
,
Dick Bernstein
,
James Wolvington
za odcinek "Blipverts"
nominacje
Detektyw Hunter
(1984)
Edward L. Sandlin
,
Ed Osborne
,
Cliff Bell Jr.
,
Dave Kulczycki
,
John Post
,
Gary Vaughan
,
Sam Gemette
,
John Caper Jr.
za odcinek "The Castro Connection"
Drużyna "A"
(1983)
Thomas McMullen
,
Gene Craig
,
Dick Wahrman
,
John Kaufman
,
Cliff Bell Jr.
,
Jack Woods
,
Roxanne Jones
,
John Caper Jr.
za odcinek "Firing Line"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Petra Bach
,
Sam Black
,
Andrea Horta
,
Gary Krivacek
,
Warner E. Leighton
,
Eileen Horta
,
Sam Horta
,
John R. Harris
,
Margaret Webb
,
Constance A. Kazmer
,
Ron Horwitz
,
Terence Thomas
,
Donald W. Ernst
,
Russ Hill
za odcinek pilotażowy
Stingray
(1986)
John M. Colwell
,
Larry Mann
,
Ray Alba
,
Jim Siracusa
,
Alan Bromberg
,
Angelo Bruzzese
,
Joe Divitale
,
Michael Dittrick
,
John Kline
za odcinek "Gemini"
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
LBJ: The Early Years
(1987)
Steven Cohen
nominacje
Fresno
(1986)
Andrew Chulack
Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
Na wariackich papierach
(1985)
Roger Bondelli
,
Neil Mandelberg
za odcinek "Atomic Shakespeare"
David Addison wraz z piękną wspólniczką, Maddie Hayes, prowadzą agencję detektywistyczną.
nominacje
Cagney i Lacey
(1981)
Jeanene Ambler
za odcinek "Turn, Turn, Turn", część pierwsza
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Joe Ann Fogle
,
Ray Daniels
za odcinek pilotażowy
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Bonnie Koehler
za odcinek "The Venus Butterfly"
St. Elsewhere
(1982)
John Heath
za odcinek "Afterlife"
Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer
wygrane
Night Court
(1984)
Jerry Davis
za odcinek "Her Honor", część I
nominacje
Bill Cosby Show
(1984)
Henry Chan
za odcinek "I Know That You Know"
Family Ties
(1982)
Gary Anderson
Zdrówko!
(1982)
Andy Ackerman
za odcinek "Cheers: The Motion Picture"
Złotka
(1985)
Harold McKenzie
za odcinek "'Twas the Nightmare Before Christma"
Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)
nominacje
Garfield Goes Hollywood
(1987)
Phil Roman, Jim Davis
Najlepszy program dla dzieci
wygrane
Bajarz
(1987)
Mark Shivas
,
Jim Henson
za odcinek "Hans My Hedgehog"
Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego
nominacje
Nutcracker: Money, Madness & Murder
(1987)
William Hanley
za część drugą
Najlepszy scenariusz miniserialu lub programu specjalnego
nominacje
A Year in the Life
(1986)
Joshua Brand
,
John Falsey
Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego
wygrane
Obietnica
(1986)
Ken Blackwell
,
Tennyson Flowers
,
Richard Friedenberg
Po śmierci matki Bob podejmuje się opieki nad chorym na schizofrenię i epilepsję bratem.
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Steven Bochco
,
Terry Louise Fisher
za odcinek "The Venus Butterfly"
Zawodowe i prywatne perypetie dotykające istotnych kwestii społecznych, przydarzające się pracownikom kancelarii prawnej z Los Angeles.
nominacje
Cagney i Lacey
(1981)
Georgia Jeffries
za odcinek "Turn, Turn, Turn", część I
Na wariackich papierach
(1985)
Ron Osborn
,
Jeff Reno
za odcinek "Atomic Shakespeare"
Na wariackich papierach
(1985)
Glenn Gordon Caron
,
Charles H. Eglee
,
Karen Hall
,
Roger Director
,
Ron Osborn
,
Jeff Reno
za odcinek "I Am Curious... Maddie"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
John Romano
,
Jeffrey Lewis
,
David Milch
za odcinek "It Ain't Over Till It's Over"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
William M. Finkelstein
za odcinek "Sidney, the Dead-Nosed Reindeer"
St. Elsewhere
(1982)
Tom Fontana
,
John Masius
,
John Tinker
za odcinek "Afterlife"
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
nominacje
Newhart
(1982)
David Mirkin
za odcinek "Co-Hostess Twinkie"
The Days and Nights of Molly Dodd
(1987)
Jay Tarses
za odcinek "Here's Why Cosmetics Should Come in Unbreakable Bottles"
Zdrówko!
(1982)
Janet Leahy
za odcinek "Abnormal Psychology"
Złotka
(1985)
Jeffrey Duteil
za odcinek "Isn't It Romantic"
Wyróżnieni w roku 1987
Na wariackich papierach
(
4/12
)
Obietnica
(
4/5
)
Złotka
(
3/13
)
Prawnicy z Miasta Aniołów
(
2/14
)
Zdrówko!
(
2/10
)
Anastazja: Tajemnica Anny
(
2/4
)
Night Court
(
2/4
)
Max Headroom
(
2/4
)
St. Elsewhere
(
1/11
)
Dwie panie Grenville
(
1/8
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.